Kommende aktiviteter

Dato

Sted

Aktivitet

Tilmelding/
Startliste

Diverse

3. februar 2018 Vært: Erik & Marie Louise Holmgaard - Sdr. Felding Nytårskonkurrence kl 1 & kl 3 Resultater  
10-11. februar 2018 Vært: Ulla Markdal Stabell Kursus m. Per Obling Annulleret
 
3. marts 2018 Vært: Erik & Marie Louise Holmgaard - Sdr. Felding 4. Kvalifikations konkurrence 2017-2018 Resultater
Resultater
 
17-18 marts 2018 Vært: Dennis & Annette Melhede Kursus m. Susanne Lejeuz    
24. marts 2018 Vært: Peter Helén - Holstebro 5. Kvalifikations konkurrence 2017-2018 Resultater
Resultater
 
25. marts 2018 Vært: Peter Helén - Holstebro Danish National FLYTTET TIL D. 26. MAJ    
14. april 2018 Vært: Holger Schierning og Jeanita Mose - Skibby Træningsforløb - dag 1    
28. april 2018 Vært: Christina Berantzino, Nicole Vadstrup og Lea Nor - Kirke Eskildstrup Træningsforløb - dag 2    
6. maj 2018 Vært: Leo og Karen Thorsager - Hanstholm Konkurrence i klasse 1 og 2 Resultater  
20. maj 2018 Vært: Charlotte og Sven Seiberg - Orø Instinkttest    
19.-20.-21. maj 2018 Vært: Charlotte og Sven Seiberg - Orø Hyrdecamp    
26. maj 2018 Vært: Peter Helén - Holstebro Danish National Resultater  
27. maj 2018 Vært: Storålam / Annette & Per Kofoed Konkurrence i klasse 1, 2 og 3 Resultater  
9. juni 2018 Vært: Åse Svendsen - Skærbæk 1. Kvalifikations konkurrence 2018-2019 Resultater  
10. - 12. august 2018 Vært: Ekenäs (tæt på Helsinki) Finland Nordisk Mesterskab 2018    
23. - 26. august 2018 Vært: Tjekkiet Continental Sheepdog Championship 2018 Website  
15. - 16. september 2018 Vært: Per & Annette Kofoed - UCH/ Lægaard landbrugsskole Holstebro Landskonkurrencen 2018 - Klasse 1, 2 og 3 Resultater  
15. september 2018 Holstebro Generalforsamling    
6. oktober 2018 Vært: Henrik & Conny Hjelholt - Gudme 2. Kvalifikations konkurrence 2018-2019 Resultater  
7. oktober 2018 Vært: Erik og Marie Louise Holmgaard - Sdr. Felding Danish Nursery 2018 Resultater  
20. oktober 2018 Vært: Steen Kornum 3. Kvalifikations konkurrence 2018-2019 Resultater  
21. oktober 2018 Vært: Dennis & Annette Melhede Foredrag med Dr. Viola Hebeler    
27. oktober 2018 Vært: Annette Bergmann Konkurrence i klasse 2 og 3 Resultater  
3.-4. november 2018 Vært: Helle Marcuslund Uddannelse af: Baneformand, dommersekretær samt udsætning.    
10.-11. november 2018 Vært: Nsg Nordic Nursery - Rogaland   Yderligere
oplysninger
25. november 2018 Vært: Leo og Karen Thorsager Konkurrence i klasse 1 og 2 Resultater  
8. december 2018 Vært: Per & Kofoed Konkurrence i klasse 1 og 2 Tilmeld (fra d. 29. okt.)
Vis tilmeldinger
Startliste
Yderligere
oplysninger
29. december 2018 Vært: Steen Kornum Konkurrence i klasse 1, 2 og 3 Tilmeld kl. 1-2 (fra d. 20. nov.)
Vis tilmeldinger kl. 1-2
Tilmeld kl. 3 (fra d. 20. nov.)
Vis tilmeldinger kl. 3
Yderligere
oplysninger
30. december 2018 Vært: Steen Kornum Konkurrence i klasse 1, 2 og 3 Tilmeld kl. 1-2 (fra d. 20. nov.)
Vis tilmeldinger kl. 1-2
Tilmeld kl. 3 (fra d. 20. nov.)
Vis tilmeldinger kl. 3
Yderligere
oplysninger
2-3. februar 2019 Vært: Annette Bergmann Højbogaard trial   Yderligere
oplysninger
16. februar 2019 Vært: Erik & Marie Louise Holmgaard Nytårskonkurrence   Yderligere
oplysninger
16. marts 2019 Vært: Erik & Marie Louise Holmgaard 4. Kvalifikations konkurrence 2018-2019   Yderligere
oplysninger
30. marts 2019 Vært: Peter Helén - Holstebro 5. Kvalifikations konkurrence 2018-2019   Yderligere
oplysninger
31. marts 2019 Vært: Peter Helén - Holstebro 6. Danish National 2019   Yderligere
oplysninger