Kommende aktiviteter

Dato

Sted

Aktivitet

Tilmelding/
Startliste

Diverse

14. januar 2017 Vært: Erik & Marie Louise Holmgaard - Sdr. Felding Nytårs konkurrence Resultater  
14. januar 2017 Vært: Finn B. Petersen & Gunilla Swedjemark Konkurrence i kl. 1 & 2 Resultater  
15. januar 2017 Vært: Finn B. Petersen & Gunilla Swedjemark Konkurrence i kl. 1 & 2 Resultater  
18. februar 2017 Vært: Dennis & Annette Melhede - Haarby Kursus m. Susanne Lejeuz    
19. februar 2017 Vært: Dennis & Annette Melhede - Haarby Kursus m. Susanne Lejeuz    
25. februar 2017 Vært: Erik & Marie Louise Holmgaard - Sdr. Felding 4. Kvalifikations konkurrence 2016-2017 Resultater  
26. februar 2017 Vært: Erik & Marie Louise Holmgaard - Sdr. Felding Kursus med James McGee    
4. marts 2017 Vært: Steen Kornum - Gimming Kirkevej 11, 8930 Randers NØ Konkurrence kl. 1, 2 og 3 Resultater  
5. marts 2017 Vært: Steen Kornum - Gimming Kirkevej 11, 8930 Randers NØ Konkurrence kl. 1, 2 og 3 Resultater  
11. marts 2017 Vært: Peter Helén - Holstebro 5. Kvalifikations konkurrence 2016-2017 Resultater  
11. marts 2017 Vært: DHK - Holstebro Informationsaften    
12. marts 2017 Vært: Peter Helén - Holstebro Danish National Resultater  
19. marts 2017 Vært: Helle Marcuslund - Ullerslev Konkurrence kursus for kl. 1 deltager    
14. april 2017 Vært: Sven og Charlotte Seiberg - Orø Konkurrence kl 1, 2 og 3 Resultater  
15. april 2017 Vært: Dennis & Annette Melhede - Haarby Kursus m. Susanne Lejeuz    
16. april 2017 Vært: Dennis & Annette Melhede - Haarby Kursus m. Susanne Lejeuz    
17. april 2017 Vært: Dennis & Annette Melhede - Haarby Kursus m. Susanne Lejeuz    
3. juni 2017 Vært: Åse Svendsen 1. Kvalifikations konkurrence 2017-2018 Resultater  
4. juni 2017 Vært: Peter Helén Kursus Landsholdet 2017    
5. juni 2017 Vært: Peter Helén Kursus m. Aled Owen    
6. juni 2017 Vært: Peter Helén Halvdags kursus m. Aled Owen    
13.-16. juli 2017 ISDS - Holland WT 2017 Holland   WT website
22. juli 2017 Vært: DHK. Kontingent Betaling
kontingent
 
22. juli 2017 Vært: Finn B. Petersen. Konkurrence i klasse 1 og 2 Resultater  
23. juli 2017 Vært: Finn B. Petersen. Konkurrence i klasse 1 og 2 Resultater  
25.-27. august 2017 NSG - Norge CSC 2017 Norway   CSC website
23.-24.september 2017 Vært: Sven & Charlotte Seiberg
OBS - Landskonkurrencen og generalforsamling er flyttet til Orø!!
Landskonkurrencen 2017 Resultater  
30.september 2017 Vært: Kim Samson 2. Kvalifikations konkurrence 2017-2018 Resultater  
1.oktobber 2017 Vært: Kim Samson Kursus m. John McKillop    
14. oktober 2017 Vært: Henrik Hjelholt - Gudme 3. Kvalifikations konkurrence 2017-2018 Resultater  
15. oktober 2017 Vært: Erik & Marie Louise Holmgaard - Sdr. Felding Danish Nursery 2017 Resultater  
21. oktober 2017 Vært: Sven & Charlotte Seiberg - Orø Orø Water Border Trail 2017 Resultater  
22. oktober 2017 Vært: Sven & Charlotte Seiberg - Orø Orø Water Border Trial 2017 Resultater  
28. oktober 2017 Vært: Leo & Karen Thorsager - Hanstholm Konkurrence i klasse 1 & 2 Resultater  
4.-5. november 2017 Vært: Peter Helén Nordic Nursery 2017 Startliste Yderligere
oplysninger
25.-26. november 2017 Vært: Ulla Markdal Stabell
KURSET BLIVER UDSAT TIL SENERE DATO.
Kursus m. Per Obling Tilmeld (lørdag)
Vis tilmeldinger (lørdag)
Tilmeld (søndag)
Vis tilmeldinger (søndag)
Yderligere
oplysninger
9-10. december 2017 Vært: Dennis & Annette Melhede Kursus m. Susanne Lejeuz Tilmeld (lørdag)
Vis tilmeldinger (lørdag)
Tilmeld (søndag)
Vis tilmeldinger (søndag)
Yderligere
oplysninger
3. marts 2018 Vært: Erik & Marie Louise Holmgaard - Sdr. Felding 4. Kvalifikations konkurrence 2017-2018    
marts/april 2018
(dato ikke helt fast endnu)
Vært: Dennis & Annette Melhede Kursus m. Susanne Lejeuz   Yderligere
oplysninger
24. marts 2018 Vært: Peter Helén - Holstebro 5. Kvalifikations konkurrence 2017-2018    
25. marts 2018 Vært: Peter Helén - Holstebro Danish National